Sądecki Bon Zakupowy nagrodą w projekcie „Włącz myślenie – Postaw na przedsiębiorczość”

Sądecki Bon Zakupowy nagrodą w projekcie „Włącz myślenie – Postaw na przedsiębiorczość”

Sądecki Bon Zakupowy nagrodą w projekcie „Włącz myślenie – Postaw na przedsiębiorczość”

realizowanym przez Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Wyższą Szkołę Biznesu – NLU, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich Orion oraz Sądecką Izbę Gospodarczą.

26.04 br. w WSB – NLU w Nowym Sączu odbyła się gala podsumowująca V edycję projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.

Celem projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej i kształtowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W ramach projektu młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego uczestniczyła w wykładach z wiedzy ekonomicznej oraz warsztatach z przedsiębiorcami.  Takie spotkania miały miejsce także w firmie FAKRO, Wiśniowski, ZetTransport, Agencja Handlowa RAFA. Podczas wizyty uczniowie poznali ofertę firmy, zwiedzili zakład i spotykali się ze specjalistami.

Piąta edycja tego konkursu to już pewnego rodzaju jubileusz – powiedział prezydent Ryszard Nowak otwierając galę. – Cieszy nas, że z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe. Zainteresowanie młodych to jedna rzecz, ale zainteresowanie i zaangażowanie sądeckich przedsiębiorców również jest bardzo istotne. Myślę, że te uwagi, których jako młodzi przedsiębiorcy mogliście wysłuchać i wasze prace stanowią wartość, która pozwoli ukierunkować wasze myślenie na przedsiębiorczość. A przedsiębiorczość to w dzisiejszych czasach coś, co może zagwarantować dobrą  przyszłość, dobry start i później stabilne funkcjonowanie – zakończył prezydent Ryszard Nowak.

Podczas gali wyłoniono laureatów konkursu  pn. „Pomysł kluczem do sukcesu – II”. Do konkursu zgłoszono 17 filmów , nad którymi pracowało ponad 70 uczniów. W głosowaniu internetowym udział wzięło niemal tysiąc osób. Zwyciężył film autorstwa Dawida Solarni, Karola Waligóry i Łukasza Wiśniaka z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu za film pt. „Komputer dla każdego”. Praca  została także laureatem nagrody publiczności.

Najlepsze zespoły otrzymały nagrody pieniężne w postaci Sądeckich Bonów Zakupowych o łącznej wartości 7,3 tys zł.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy udanych zakupów

 


Comments are closed.

ORGANIZATORZY

 PARTNERZY WSPIERAJĄCY

 


PATRONAT HONOROWY

Prezydent Miasta Nowego Sącza
Ryszard Nowak